2014 Boys Tournament

Age Group   Cup / Plate   Winners   Runners Up 
Under 9   Cup    Newport Pagnell Lions    City Colts Dragons
Under 9    Plate   

Newport Pagnell Youth A 

  Willen FC
Under 10   Cup   Wendover Juniors   Bletchley Juniors
Under 10   Plate   Milton Keynes City Leopards   Milton Keynes City Lions
Under 11   Cup   Cranfield Colts Jaguars   Scot Youth FC A
Under 11   Plate   Stony Stratford Sharks   Newton Longville
Under 12   Cup   MK Wanderers   Bletchley Juniors
Under 12   Plate   Willen FC Panthers  

MK Wanderers Kestrels Whites

Under 13   Cup   Bromham Youth   Shenley Panthers
Under 13   Plate   Shenley Ospreys   Water Eaton 
Under 14   Cup   Willen FC   Flore Park Rovers
Under 14   Plate   Southside Rockets A   Shenley FC
Under 15   Cup   Stony Stratford   Milton Keynes City Whites
Under 15   Plate   Great Linford Vulcans   Newport Pagnell Town
Under 16   Cup   Newport Pagnell Town Panthers   Tattenhoe FC Banterlona

2013 Boys Tournament

Age Group   Cup / Plate   Winners   Runners Up 
Under 9   Cup    Stony Stratford    Great Linford Lightnings
Under 9    Plate    Billing United Blues    Deanshanger Colts A
Under 10   Cup   Woburn Lion Tornadoes   Newport Pagnell Tigers
Under 10   Plate   Shenley FC   Milton Keynes City White
Under 11   Cup   Bletchley Juniors A   Tattenhoe Youth Jaguars
Under 11   Plate   Bletchley Juniors B   City Colts
Under 12   Cup   Shelney FC A   Shenley FC B
Under 12   Plate   New City Saints  

Water Eaton

Under 13   Cup   Scots FC Red   Scots FC Blues
Under 13   Plate   Heeland Rangers   Southside
Under 14   Cup   Newton Longville Blues   Roman Rnagers A
Under 14   Plate   Woburn Lions B   Great Linford Vulcans
Under 15   Cup   Milton Keynes City Orange   Newton Longville Reds
Under 15   Plate   Wootton St George   Shenley FC Jaguars
Under 16   Cup   Milton Keynes City Falcons   Shenley FC
Under 16   Plate   West Bletchley A   City Colts B

2012 Boys Tournament

 
Age Group   Cup/Plate   Winners     Runners Up
Under 9   Cup   Woburn Lions Tornadoes   Newton Longville Falcons
Under 9   Plate   Woburn Lions Whirlwinds   Woburn Lions Cyclones
Under 10   Cup   Bletchley Juniors Spitfires   Great Linford Vipers
Under 10   Plate   Houghton Athletic Youth   Brook End Colts Pumas
Under 11   Cup   Grange Park Rangers FC   Brook End Colts
Under 11   Plate   Brookfield Rangers   New City Saints
Under 12   Cup   Willen Eagles A   Milton Keynes City Orange
Under 12   Plate   Southside United A   AFC Brickhill Rangers A
Under 13   Cup   Heyford Athletic   Newton Longville Blues
Under 13   Plate   Water Eaton Youth Greens   Water Eaton Youth Blues
Under 14   Cup   Milton Keynes City Tigers Orange   Milton Keynes City Tigers White
Under 14   Plate   Newton Longville B   Newport Pagnell Town A
Under 15   Cup   Wantage Concords A   Wantage Concords B
Under 15   Plate   Southcott Youth A   Wootton Rangers A

2011 Boys Tournament

Age Group   Cup/Plate   Winners    Runners Up
Under 9   Cup   Brook End Colts Phantoms   Banbury United B
Under 9   Plate   Woburn Lion Tornadoes Blues   Water Eaton Youth
Under 10   Cup   Brook End Colts A   Brook End Colts B
Under 10   Plate   Roman Rangers   New City Saints
Under 11   Cup   Brickhill Wanderers   Willen Blues
Under 11   Plate   Deanshanger Colts A   Milton Keynes City
Under 12   Cup   Milton Keynes City   Dunstable Town Ickneild
Under 12   Plate   Great Linford Harriers   Newton Longville Rams
Under 13   Cup   Milton Keynes City Tigers A   Milton Keynes City Tigers B
Under 13   Plate   Emberton Athletic Reds   Brook End Colts Irons
Under 14   Cup   Brookfield Rangers A   Newport Pagnell Town B
Under 14   Plate   MK Athletic Panthers   Wooldale
Under 15   Cup   Scot Youth B   Wolverton Tigermoths
Under 15   Plate   Willen A   Tattenhoe FC A
Under 17   Cup   Quarry Rovers A   Milton Keynes City Pumas
Under 17   Plate   Waltham Abbey A   Milton Keynes City A

Thank you to Milton Keynes City FC club sponsors

Print Print | Sitemap
© Milton Keynes City FC

This website was created using 1&1 MyWebsite.